Ubezpieczenie zwierząt domowych

Ubezpieczenie zwierząt domowych
03 kwietnia
19:00 2017

2017-04-03

Mimo że w Polsce cały czas wzrasta świadomość i wiedza na temat ubezpieczeń, nadal wielu Polaków niechętnie się ubezpiecza, a ubezpieczenia zwierząt traktowane są z uśmiechem jako pewnego rodzaju dziwactwo. Link4 we współpracy z Tesco próbuje zmienić to podejście i wprowadza na rynek nowy produkt – ubezpieczenie zwierząt domowych.

Nowy produkt łączy w sobie usługę assistance dla zwierząt domowych w przypadku wystąpienia nieszczęśliwego wypadku oraz ubezpieczenie oc w życiu prywatnym.

Jakie zwierzęta można ubezpieczyć?

Zgodnie z ogólnymi warunkami ubezpieczenia ubezpieczony może zostać pies lub kot. Ubezpieczenie zawierane jest dla konkretnego zwierzaka – zostaje on wskazany w polisie.

W jakich sytuacjach można skorzystać z ochrony ubezpieczeniowej assistance?

Jeżeli Twojemu psu lub kotu przydarzy się nieszczęśliwy wypadek, towarzystwo ubezpieczeniowe zorganizuje i pokryje koszty:

  • transportu poszkodowanego zwierzęcia do placówki weterynaryjnej,
  • wizyty w placówce weterynaryjnej czyli koszty leczenia,
  • transportu powrotnego.

Poniżej kilka przykładów zdarzeń, których skutki obejmuje polisa:

  • zwierzę wpada pod nadjeżdżający samochód, motocykl, rower,
  • pies zostaje pogryziony przez innego psa,
  • kot wypada z mieszkania przez otwarte okno lub balkon,
  • pies zjada trutkę lub niebezpieczny przedmiot ukryty w jedzeniu (w mediach pojawiają się co jakiś czas informacje o umyślnych działaniach tego typu).

Jakie są limity odpowiedzialności ubezpieczyciela?

Koszt usług assistance (koszty transportu i leczenia) jest pokrywany do łącznej kwoty 1000 zł. Jest to górna granica odpowiedzialności towarzystwa ubezpieczeń w odniesieniu do jednego zdarzenia ubezpieczeniowego. Ochrona ubezpieczeniowa obejmuje maksymalnie dwa zdarzenia w roku.

 

OC w życiu prywatnym

W ramach ubezpieczenia OC Link4 wypłaci odszkodowanie osobie trzeciej, która poniosła szkodę, za którą Ty jesteś odpowiedzialny. Maksymalny limit odpowiedzialności to 15.000zł.

 

Ile to kosztuje?

Ubezpieczenie dostępne jest w dwóch wariantach. Samo assistance zwierzaka domowego kosztuje 69 zł rocznie, natomiast ubezpieczenie assistance plus OC w życiu prywatnym to koszt roczny 94 zł.

Nowy produkt wydaje się być ciekawą propozycją. Ubezpieczenie jest niedrogie, a w przypadku zajścia nieszczęśliwego wypadku możesz liczyć na spore wsparcie ubezpieczyciela. Zachęcam do zapoznania się z kartą produktu i ogólnymi warunkami ubezpieczenia.

Spodobał Ci się ten wpis? Odwiedź moją stronę na facebooku, lajkuj, polecaj i udostępniaj moje artykuły.

Przezorny Zawsze Ubezpieczony