Dodatki do ubezpieczeń komunikacyjnych

Dodatki do ubezpieczeń komunikacyjnych
15 października
07:00 2016

Zawierając ubezpieczenie komunikacyjne (OC lub AC na pojazd) przedstawiciele zakładów ubezpieczeń często proponują dodatkowe ubezpieczenia, np. assistance, NNW czy ubezpieczenie szyb.

Klienci zazwyczaj traktują je jako zbędne dodatki, których wykupienie podnosi składkę i z których i tak nigdy nie skorzystają. Chciałbym, byś poświęcił chwilę na zapoznanie się z przykładami takich ubezpieczeń. Zdarza się bowiem, że z przyzwyczajenia odrzucasz takie rozwiązanie, a w przyszłości może się okazać, że jego wykupienie pomogłoby Ci zaoszczędzić. Dobrym przykładem jest zgłaszanie uszkodzonych opon lub szyb z polisy AC. W takim przypadku zostaje to odnotowane jako szkoda i w konsekwencji prowadzi do utraty wypracowanych zniżek.

ubezpieczenie-szyb

UBEZPIECZENIE SZYB

Podstawową korzyścią z jego posiadania jest brak utraty zniżek AC w przypadku wystąpienia  szkody. Ubezpieczenie obejmuje organizację oraz pokrycie kosztów naprawy lub wymiany uszkodzonych szyb w pojeździe.
opona3

UBEZPIECZENIE OPON

Ubezpieczyciel pokrywa koszty naprawy uszkodzonego ogumienia, wymiany koła na miejscu zdarzenia lub holowania pojazdu do serwisu, jeśli usprawnienie pojazdu w miejscu awarii nie jest możliwe.
assistance2

ASSISTANCE

Zapewnia pomoc na drodze, gdy dojdzie do wypadku, awarii lub kradzieży pojazdu. Nawet jeśli Ty jesteś sprawcą zdarzenia, Twój pojazd zostanie odholowany z miejsca wypadku. W przypadku awarii  możesz liczyć na naprawę na miejscu lub holowanie do warsztatu, jeśli naprawa na miejscu nie będzie możliwa. Ubezpieczenie to zapewni Ci także pojazd zastępczy oraz szereg innych udogodnień w zależności od posiadanego pakietu.
nnw2

NNW

Ubezpieczenie obejmuje ochroną kierowcę i wszystkich pasażerów pojazdu. Zapewnia wypłatę odszkodowania w przypadku wystąpienia trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci oraz pokrycie różnorodnych kosztów poniesionych na leczenie i przysposobienie do nowych warunków życia po wypadku.
bagaz

BAGAŻ

Samochód to nie tylko blacha, szyby, silnik i stałe wyposażenie, ale także bagaż: nawigacja, tablet/DVD montowane na zagłówkach, sprzęt sportowy, fotelik, wózek czy bagażnik na dach. Te przedmioty również mogą zostać zniszczone, gdy dojdzie do wypadku lub kolizji. Mogą też zostać skradzione. Dzięki ubezpieczeniu bagażu w takich sytuacjach otrzymasz odszkodowanie.
ochrona-prawna

OCHRONA PRAWNA

Obejmuje swoim zakresem pokrycie kosztów ochrony prawnej, które musiałbyś ponieść w kraju lub za granicą na porady, opinie biegłych lub rzeczoznawców, a przede wszystkim na reprezentowanie i obronę interesów właściciela i kierowcy pojazdu.
ochrona-sumy

OCHRONA SUMY UBEZPIECZENIA

W standardowym ubezpieczeniu autocasco pojazdu każda wypłata odszkodowania pomniejsza sumę ubezpieczenia. Przy kradzieży czy kolejnej dużej szkodzie może okazać się, że wyliczona kwota odszkodowania będzie niższa od pozostałej na polisie sumy ubezpieczenia i nie otrzymasz całej kwoty odszkodowania. Dla pełnej ochrony w takich sytuacjach konieczne jest doubezpieczenie auta po wykonanej naprawie. Wybierając opcję ochrony sumy ubezpieczenia nawet po kilku wypłatach odszkodowania suma ubezpieczenia Twojego samochodu pozostaje taka sama, jak na początku umowy. I to bez konieczności doubezpieczenia.
ochrona-znizek

OCHRONA ZNIŻEK

Wypłata odszkodowania z polisy AC wiąże się z utratą zniżek – często bardzo dużych, które wypracowywane były latami. Dzięki ochronie zniżek, w sytuacji, gdy spowodujesz szkodę, nie będziesz musiał płacić więcej przy wznowieniu plisy.

 

Poza wymienionymi powyżej dodatkowymi ubezpieczeniami możesz spotkać się jeszcze z ofertą rozwiązań charakterystycznych dla poszczególnych towarzystw. Zachęcam Cię do rozmowy z przedstawicielem ubezpieczyciela na temat tych propozycji. Pozwoli to dobrać taki wariant, który będzie dla Ciebie najbardziej korzystny.

Zapraszam do odwiedzania strony na facebooku, like’owania, polecania i udostępniania moich artykułów.

Przezorny Zawsze Ubezpieczony